RIBOCA LAB. Autors: Krišs Salmanis
RIBOCA LAB. Autors: Krišs Salmanis

Covid-19 pandēmijas radīto ierobežojumu dēļ 2020. gadā pēdējā brīdī tika atcelta Otrā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2), kuru veidot Rīgā bija ieradušies 46 mākslinieki no visas pasaules. Galvenajai kuratorei Rebekai Lamaršai-Vadelai (Rebecca Lamarche-Vadel) radās ideja “iesaldēt” nepabeigto biennāli un uzņemt pilnmetrāžas filmu “viss reizē zied”, lai mudinātu domāt, kā veidot apzinātas un iekļaujošas attiecības ar apdraudēto pasauli, un rastu alternatīvas perspektīvas cilvēces apsēstībai ar izaugsmi, izplešanos un patērēšanu.

Balstoties uz šo filmu, RIBOCA LAB izstrādājusi mācību materiālus 9.–12. klašu skolēniem, lai palīdzētu izprast laikmetīgās mākslas prakses. 

  • Mācību materiāli veidoti par četrām mūsdienās aktuālām tēmām: VIDE, IEKĻAUŠANA, NĀKOTNES un SASKARSMES. Par katru no tām izstrādāta darba lapa skolēniem ar informāciju un saiti uz filmas video fragmentu, kā arī metodiskie ieteikumi skolotājiem.
  • Materiālus var izmantot vēstures, bioloģijas, sociālo zinību, dizaina un tehnoloģiju, vizuālās mākslas apguvei. Tas ir pieejams latviešu, krievu un angļu valodā.
  • Sarunās par laikmetīgo mākslu un uzdevumu pildīšanas laikā aicinām pievērts uzmanību skolēnu vēlmei/prasmei veidot asociācijas, piedalīties diskusijā, izteikt novērojumus un attīstīt personīgu saikni ar laikmetīgās mākslas darbu praksēm un to aktualizētajām tēmām.

RIBOCA jeb Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle ir liela mēroga mākslas notikums, kas pulcē vietējos un starptautiskus dalībniekus un apmeklētājus. RIBOCA mērķis ir paplašināt domāšanu un radīt jaunus veidus, kā skatīties uz pasauli. Gadā starp biennālēm, kamēr tiek gatavota jaunā izstāde, biedrība aktīvi darbojas arī citās sfērās, organizējot dažādus kultūras notikumus, rīkojot izglītības pasākumus, kā arī veidojot publikācijas. Vairāk informācijas https://www.rigabiennial.com/lv/ un animācijas filmā "Kas ir RIBOCA?".

    Materiāli

    Filma "viss reizē zied", (parole: blossoming2), subtitri latviešu, krievu, angļu un franču valodā.

     

    VIDE: Materiāls veltīts Andrejsalas teritorijai, kurā uzņemta filma “viss reizē zied”, un runā par vēsturi, cēloņsakarībām un eksistenci. Materiālu var izmantot vēstures, filozofijas un angļu valodas apguvei.

    IEKĻAUŠANA: Materiāls balstīts mākslinieka Olivera Bīra (Oliver Beer) darbā “Vienkāršas tiesības/nesasniegti mērķi” ("Lost Rights and Unattained Goals"), kas aicina uz pārdomām par ētiku, sabiedrību, izpratni un vienlīdzību. Materiālu var izmantot sociālo zinību, angļu valodas, filozofijas un literatūras apguvei.

    NĀKOTNES: Materiāls balstīts mākslinieka Tomasa Saraceno (Tomas Saraceno) darbā “Arahnomānija” (“Arachnomancy”), kurā rosinātas pārdomas par kosmosu, ekosistēmu un zirnekļiem. Materiālu var izmantot bioloģijas, angļu valodas un krievu valodas apguvei.

    SASKARSMESMateriāls balstīts mākslinieka Pāvela Althamera (Paweł Althamer) darbā “Zīmētāju kongress” ("Draftsmen’s Congress"), kas caur mākslinieka pielietoto metodi aicina pārdomāt vizuālās mākslas un estētikas jēdzienu sasaisti, kā arī izmēģināt sadarbībā balstīto mākslinieka praksi veidot mākslas darbus kopā ar citiem. Materiālu var izmantot dizaina un tehnoloģiju, vizuālās mākslas un filozofijas apguvei.

    LV

    ENG

    RU

    Kontaktinformācija

    education@rigabiennial.com

     

    LSS logo web

    Materiāli veidoti sadarbībā ar kultūrizglītības programmu "Latvijas skolas soma” ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.