Par nozari

Tautas mūzikas nozare apkopo dažādos stilos muzicējošus instrumentālos un vokāli instrumentālos kolektīvus ar raksturīgu akustisko instrumentu sastāvu. To repertuāru veido tautas un tradicionālās mūzikas interpretācijas. Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) rīkotajos un atbalstītajos pasākumos regulāri piedalās līdz 50 kolektīvu, kas aptver dažādus stilus – no tradicionālās un folkloras kapelas muzicēšanas līdz aranžētajai tautas mūzikai un tradīcijā balstītai jaunradei.

2020. gadā LNKC redzeslokā darbojās 81 tautas mūzikas kolektīvs: Augšzemē – 1, Kurzemē – 15, Latgalē – 26, Vidzemē – 24, Zemgalē – 7, Rīgā – 8.

Aktuāli 2021.gadā

  • XXII Latvijas tautas mūzikas svētki; sadarbībā ar Liepājas pašvaldības iestādi “Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs”.
  • Instrumentu spēles tradīciju pārmantošanas Tautas mūzikas festivāls “Dzīvā mūzika”; sadarbībā ar biedrību “Skaņumāja”.
  • Instrumentu spēles tradīciju saglabāšanas un popularizēšanas neformālās izglītības kursi “Tradicionālo instrumentu spēle”; sadarbībā ar biedrību “Skaņumāja”.
  • Informatīvie un izglītojošie semināri un kursi.
Inese Mičule

Inese Mičule

Folkloras un tautas mūzikas eksperte
inese.micule [at] lnkc.gov.lv