Latvijas Nacionālais kultūras centrs ciklā „Latviešu dejas meistari” izdevis grāmatu „Ingrīdas Saulītes dzīves un dejas līkloči”. Ingrīda Saulīte ir viena no Deju svētku spilgtākajām personībām, kas mīlēta un godāta vairākās dejas cienītāju un dejotāju paaudzēs. Turpat 60 sava mūža gadus viņa ir atdevusi latviešu dejai un īpaši Deju svētku attīstībai Latvijā.

Grāmatā atspoguļots Ingrīdas Saulītes dzīves un daiļrades ceļš, viņas veikums Dziesmu un Deju svētku tapšanā un Latvijas kultūras dzīves veidošanā. Materiāls veidots runājot ar pašu mākslinieci un uzklausot viņas līdzgaitniekus, darba kolēģus un draugus. Izdevumā iekļautas I. Saulītes veidotās horeogrāfijas, Deju svētku laukuma horeogrāfijas zīmējumos, kā arī tabulā atspoguļots viņas kā Deju svētku virsvadītājas veikums. Grāmatas nobeigumā apkopota Ingrīdas Saulītes uzrakstīto un sastādīto grāmatu bibliogrāfija.

Ingrīda Saulīte saka: ”Jā, mēs strādājam, kad citiem ir svētki, taču tas mani nekad nav mulsinājis, un es arī to neuzskatu par apgrūtinājumu. Man ir laimējies, ka nav jānošķir darbs no vaļasprieka vai otrādi - tie visu laiku viens otru ir papildinājuši”. 

Cena: 4.32 EUR