Logo

“Vizuālās identitātes pamatā ir vairogs, kā simbols latviešu dzīvesgribai – drošai un stiprai, sargājot mūsu pagātni un nodrošinot nākotni. Vairogs ir heraldikā viens no visplašāk izmantotajiem simboliem, kas redzams arī visu Latvijas vēsturisko novadu ģerboņu pamatā,” skaidrots Latviešu vēsturisko zemju vizuālās identitātes konceptā. Vizuālās identitātes autors ir Māris Upenieks.

Logotipa kompozīciju veido atsauce uz Latvijas vēsturiskajiem novadiem, reducējot to ģerboņu dizainu uz askētisku vairogu kompozīciju. Attiecīgās pamatkrāsas un novietojums saglabā skaidru saikni ar novadiem, to ģerboņu pamatkrāsām, kā arī atrašanās vietu Latvijas teritorijā.

Vizuālās identitātes toņi sakņojas novadu vēsturisko ģerboņu krāsās. Kurzemes sudrabs, Zemgales un Latgales zilais. Vidzemes un Sēlijas sarkanais. Kā arī visus novadus apvienojošais, auglīgais zemes melnais.

Vairogu kompozīciju logotipā papildina uzraksts “Latviešu vēsturiskās zemes”, to burtveidolam organiski sasaucoties ar tīro grafisko valodu – moderns un ar skatu nākotnē, taču tajā pašā laikā arī ar lielu cieņu pret mūsu vēsturi.

 

Logo

 

 

 

 

Kontaktinformācija

Kristiāna Šuksta
Vēsturisko zemju un nemateriālā kultūras mantojuma nodaļas referente
E-pasts: kristiana.suksta@lnkc.gov.lv