IZPĀRDOTS!

Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar mūzikas izdevniecību "Musica Baltica" ir izdevis 360 dziesmu krājumu, kurā atrodami skaņdarbi, kas tika atskaņoti 2013. gada Dziesmu un Deju svētku sadziedāšanās naktī uzreiz pēc svētku Noslēguma koncerta.

Krājuma sastādītājs ir komponists, diriģents, Dziesmu svētku sadziedāšanās nakts mākslinieciskais vadītājs Juris Vaivods, kurš izdevumā iekļāvis visdažādāko žanru - no tautasdziesmām līdz rokmūzikai - latviešu dziesmas, kas iemantojušas tautas atzinību un mīlestību.

Juris Vaivods: "Atzīmēšu, ka šis krājums pilnīgi noteikti domāts lietošanai arī laikā starp Dziesmu svētkiem. Tas noderēs ikkatrā latviešu ģimenē, svinot svētkus, atzīmējot jubilejas, visbeidzot, vienkārši kopā muzicējot. Galu galā, Dziesmu svētku sadziedāšanās naktī mēs paspēsim izdziedāt vien apmēram 100 dziesmas, bet krājumā ir veselas 360!"

Andris Sējāns, diriģents, dziedātājs, mūzikas autors, aranžētājs, Latvijas vokālo ansambļu asociācijas valdes loceklis, izdevniecības "Musica Baltica" izpilddirektors par šo krājumu ir sajūsmā: "Jau paspēju to iemēģināt, svinot Jāņus! Jums to vajadzētu dzirdēt - Z. Liepiņa Kvazimodo dziedājums ap 5:30 Jāņu rītā vientuļu klavieru pavadījumā!… Bet pamanīju arī, ka kladē ir tādas dziesmas, kuras es pat tā īsti nemaz nezinu, kas šādu muzicēšanas procesu padara jo interesantāku. Tīri praktiskā lietošanā mūziķim krājums ir ļoti ērts - neviena skaņdarba laikā nav jāpāršķir lappuses turp vai atpakaļ. Un vēl, beidzot man top skaidras pavadījuma harmonijas daudzām no dziesmām, kuras citkārt, spēlējot pēc dzirdes, tā uzreiz ir grūti atrast."

"Latvieša lielo dziesmu kladi" var iegādāties Latvijas Nacionālajā kultūras centrā Rīgā, Pils laukumā 4 un "Musica Baltica" Rīgā Kr. Barona ielā 39.

Cena: 7.50 EUR

Latvieša lielā dziesmu klade