Kultūras centri
foto

Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un domnīcu “CultureLab” aicina Latvijas kultūras centru, kultūrizglītības iestāžu un nevalstisko organizāciju vadītājus un darbiniekus pieteikties izglītojošiem semināriem par kultūras jomas attīstības aktualitātēm, kas notiks klātienē Rīgā, Salaspilī un Sabilē 2024.gada aprīlī – maijā.

Semināri tiek rīkoti Kultūras ministrijas finansētās mācību programmas “Latvijas Kultūras vēstnieki” ietvaros ar mērķi veicināt Latvijas kultūras organizāciju vadītāju un kultūras projektu attīstītāju profesionālo izaugsmi un sadarbību, sniegt iedvesmu pārmaiņu īstenošanai vietējā sabiedrībā caur kultūras un mākslas aktivitātēm.

Latvijas kultūras vēstnieku sadarbības tīkls ir izveidots 2012.gadā, un šobrīd tajā darbojās jau vairāk kā 300 entuziasti no visas Latvijas. Latvijas Kultūras vēstnieki ir kopienu kultūras līderi, kas palīdz apzināties kultūru kā būtisku izaugsmes resursu savā kopienā, stiprina valsts un lokālās piederības apziņu, mobilizē pozitīvām pārmaiņām saliedētas sabiedrības veidošanā.

Šogad ir plānoti trīs mācību semināri, kas palīdzēs izprast laikmetīgās tendences, kas neizbēgami ietekmē kultūras darbu arī vietējā līmenī. Inovāciju un tehnoloģiju iespējas, kultūras pieejamības nodrošināšana, kā arī profesionālu mākslinieku sadarbības veidošana ar vietējām kopienām ir tēmas, kas būtu jāņem vērā ikvienam kultūras projektu attīstītājam. Piedāvātie semināri palīdzēs šo tēmu izpratnē un savas pieejas izveidē mūsdienīga kultūras satura veidošanu.

Pirmais no semināriem notiks 23.aprīlī mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA sadarbībā ar Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju un būs veltīts kultūras pieejamības un piekļūstamības jautājumiem. Semināra ietvaros dalībnieki tiks iepazīstināti ar Latvijas Kultūras akadēmijas jaunāko pētījumu atziņām, palīdzot orientēties kultūras pieejamības un piekļūstamības jautājumos un domājot par savas organizācijas iespējām veidot iekļaujošāku kultūras piedāvājumu. Seminārs tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kas ir īstenojis vairākas inovatīvas iniciatīvas kultūras pieejamības uzlabošanai, ar kurām tiks iepazīstināti semināra dalībnieki.

Otrais seminārs notiks 7.maijā Vides izglītības centrā BOTANIA Salaspilī un būs veltīts tehnoloģiju ietekmei kultūras pasākumu producēšanā, labāk izprotot multimediju satura veidošanas procesus un mākslīgā intelekta rīku izmantošanas iespējas. Seminārs tiek rīkots sadarbībā ar uzņēmumu STORY HUB.

Trešais noslēdzošais seminārs notiks 29.maijā Sabiles Mākslas, kultūras un tūrisma centrā un būs veltīts tēmai par profesionālo mākslinieku sadarbības veidošanai ar vietējām kopienām. Dalībnieki tiks iepazīstināti ar reģionālo mākslinieku rezidenču veidošanas projektiem, labāk izprotot mākslinieku vajadzības un iespējamos veidus ciešākai sadarbībai ar vietējām kopienām.

Ja ir vēlme pieteikties uz kādu no semināriem, lūgums līdz 18.aprīlim aizpildīt pieteikuma anketu tiešsaistē, norādot, kurus no semināriem apmeklēsiet. Dalībnieki, kas apmeklēs vismaz divus no trim semināriem, saņems Latvijas Kultūras akadēmijas apliecību par izglītojošā kursa “Latvijas kultūras vēstnieki 2024” apguvi.

Dalība semināros ir bez maksas.

Dalībnieki tiks reģistrēti to pieteikšanās kārtībā, un dalībnieku skaits ir ierobežots.

Pēc reģistrācijas apstiprinātie dalībnieki saņems detalizētu semināru programmu un organizatorisko informāciju par semināra norisi.

Papildu informācija:

Jolanta Sausiņa, tel.28377783, jolanta.sausina@gmail.com