Par nozari
2019. gadā Latvijā darbojās 554 kultūras centri, kuru dibinātājs ir pilsētas vai novada pašvaldība. LNKC sniedz kultūras centriem metodisko un informatīvo atbalstu un sadarbojas šādos virzienos: nemateriālā kultūras mantojuma, t.sk. Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšana un attīstība, kā arī tautas mākslas procesa nepārtrauktības nodrošināšana.
Aktuāli 2020. gadā:
- Īstenot reģionālos informatīvos seminārus pašvaldību kultūras jomas vadītājiem, dziesmu un deju svētku koordinatoriem, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, māksliniecisko kolektīvu vadītājiem u.c..
- Īstenot profesionālās pilnveides kursus, informatīvos seminārus, vasaras nometni un pieredzes apmaiņas braucienus sadarbībā ar biedrību “Latvijas Kultūras darbinieku biedrība” kultūras centru vadītājiem, pašvaldību kultūras jomas vadītājiem, dziesmu un deju svētku koordinatoriem, mūzikas un mākslas skolu direktoriem un pedagogiem, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem (arī no Lietuvas un Igaunijas u.c.).
- Turpināt Kultūras centru jomai aktuālu jautājumu risināšanu (piem., darbības jomu regulējošie normatīvie akti, kultūras jomā strādājošo profesionālā pilnveide, KC apbalvojumi u.c.) sadarbībā ar biedrību “Latvijas Kultūras darbinieku biedrība”, organizēt darba grupu sanāksmes apar KC aktuāliem jautājumiem.
- Turpināt starptautisko sadarbību ar Lietuvu, Igauniju, Briseli u.c. aktuālu jautājumu risināšanā (piem., darbības jomu regulējošie normatīvie akti, kultūras jomā strādājošo profesionālā pilnveide u.c.) sadarbībā ar biedrību “Latvijas Kultūras darbinieku biedrība”.
Latvijas Nacionālā kultūras centra pasākumu plāns 2020. gadam ŠEIT