Publicēts: 15.10.2014.
Datums
15. oktobris, 2014
Laiks9.00
Vieta
, Forums „Kultūras centru loma ceļā uz Latvijas simtgadi”
Pievienot kalendāram
2014. gada 15. oktobrī Rīgā, Kultūras pilī Ziemeļblāzma notiks forums „Kultūras centru loma ceļā uz Latvijas simtgadi”, kurā kultūras centru vadītāji un pašvaldību kultūras darba vadītāji vai organizatori no visas Latvijas kopā ar sabiedrībā pazīstamiem viedokļu līderiem iezīmēs virzību ceļā uz Latvijas simtgadi. Foruma dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem, ko kultūras centri kā sabiedrībai pieejamākā daudzfunkcionāla kultūras institūcija var darīt četru gadu laikā, gatavojoties Latvijas simtgadei. Dienas kārtību veidos lekcijas, referāti un diskusijas, kurās tiks skatīta kultūras centru loma vēsturiskā aspektā, šobrīd un Latvijas simtgades svinībās. Kultūras ministre Dace Melbārde, rosinot diskusijas par Latvijas simtgades svinībām, aicina izprast šā notikuma nozīmi: „Svētki daudz ko pasaka par pašu sabiedrību, un, gatavojoties Latvijas 100 gadu jubilejai, jādomā ne tikai par kultūras programmu, bet ir jākliedē mīti par Latvijas valsti, jāstāsta, ka valsts izveide bija likumsakarīga, nevis nejauša, jārada paliekošas vērtības un jāiesaista svētku veidošanā visas sabiedrības grupas, sevišķi uzrunājot jauniešus.” Forumu „Kultūras centru loma ceļā uz Latvijas simtgadi” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Kultūras ministrija un Kultūras centru asociācija. Forumu, kas veltīts kultūras jautājumiem pašvaldībās, Latvijas Nacionālais kultūras centrs rudens sezonas sākumā regulāri rīko kopš 2011. gada. Nokļūšana ar 2., 24. un 29. maršruta autobusu (līdz pieturai MARTAS RINKAS IELA), ar maršruta taksometru vai ar vilcienu (stacija ZIEMEĻBLĀZMA) PIETEIKŠANĀS ANKETA
Saistītas tēmas
Notikumi: