Latvijas skolas soma
Izrāde_Latvijas_skolas_soma
Foto: Reinis Oliņš

Lai papildinātu bērnu un jauniešu auditorijai domātu mākslinieciski augstvērtīgu kultūras norišu piedāvājumu programmā “Latvijas skolas soma”, Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) izsludina pieteikumu pieņemšanu mērķprogrammas “Programmas “Latvijas skolas soma” satura radīšana” konkursam. Pieteikumus kultūras un mākslas profesionāļi aicināti iesniegt līdz 2022. gada 23. septembrim.

Konkursā plānots atbalstīt gan klātienes, gan digitālu profesionālās mākslas un kultūras norišu radīšanu, kas palīdzēs skolēniem veidot izpratni par Latvijas kultūras vērtībām un laikmetīgajām izpausmēm. Tiek sagaidīts, ka jaunizveidotajai kultūras norisei ir skaidrs un noteikta vecumposma auditoriju uzrunājošs, ar mākslinieciskās izpausmes līdzekļiem atklāts vēstījums, kas nav didaktisks, bet sekmē izziņas procesu un rosina emocionālo līdzpārdzīvojumu. Kultūras norisei jābūt sasaistāmai ar mācību un audzināšanas darba saturu.

Šogad īpaši aicina domāt par norises pieejamību, t.sk., iesaistītās radošās komandas regulāru pieejamību ilgākā laika posmā, mobilitāti un norises pielāgotību izrādīšanai izglītības iestādēs vai citās kultūrvietās.

Digitālās norises var veidot kā tiešsaistes nodarbības, kas notiek reāllaikā, vai iepriekš nofilmētas norises, kas mērķtiecīgi veidotas digitālajam formātam, kā arī abu šo formu apvienojumā. Vēlama sadarbība ar pedagogiem un skolēniem ieceres veidošanas un norises tapšanas gaitā.

Ar VKKF atbalstu programmā “Latvijas skolas soma” tapušas daudzas jau skolēnu un skolotāju iemīļotas kultūras norises, tostarp “Liepaja Music” veidotie videostāsti “Elsbergs –  divos naktī” un “No Veidenbauma neaizbēgsi”, aizraujošs video koncerts “DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY un LudwigVanRammstein”, kas palīdz iepazīt starpžanru mūziku, Istabas teātra klātienes izbraukuma izrāde “Klusētāji” un tās veiksmīgais pārnesums uz digitālo vidi – “Klusētāji – ekrānā”, kā arī daudzas citas.

Par ko padomāt, gatavojot pieteikumus konkursam

Projekta iesniegšana

Mērķprogrammas “Programmas “Latvijas skolas soma” satura radīšana” finansējumam paredzēti 100 000 eiro. Pieteikumi tiks pieņemti no 2022. gada 30. augusta līdz 2022. gada 23. septembra plkst. 23.59.

Vairāk par projektu iesniegšanas kārtību un vērtēšanas kritērijiem – VKKF mājaslapā http://www.vkkf.lv/. Projekta pieteikums jāiesniedz projektu pieteikumu sistēmā https://kkf.kulturaskarte.lv.

Plašāk par programmu “Latvijas skolas soma”

Kopš 2018. gada rudens kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” skolēniem nodrošina valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, saistot tās ar mācību saturu. Programmu “Latvijas skolas soma” administrē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

https://www.latvijasskolassoma.lv/
https://www.facebook.com/latvijasskolassoma
https://www.instagram.com/latvijasskolassoma/ 

Papildu informācija:
Inga Bika
Programmas “Latvijas skolas soma”
eksperte komunikācijas jautājumos 
E-pasts: Inga.Bika@lnkc.gov.lv 
Tālr.: (+371) 26443166