Latvijas skolas soma
Anšlavs Eglītis
Anšlava Eglīša ekspozīcija Inciemā. Foto: Ansis Starks

2022. gada janvārī Inciemā atklātā Anšlavam Eglītim veltīta ekspozīcija  "Anšlavs Eglītis. Jaunais cilvēks" papildināta ar izglītojošu un izzinošu programmu "Anšlavs Eglītis. No Inciema līdz Holivudai". Nodarbība iekļauta kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma" un piemērota 5.–12. klašu skolēniem. 

Nodarbības uzmanības centrā ir trimdas rakstnieks, dramaturgs, dzejnieks un korespondents Anšlavs Eglītis. Skolēni tiks iepazīstināti ar rakstnieku video formātā – kas ir Anšlavs Eglītis, kā viņš nonāca Inciemā, ko viņš te darīja un kāpēc viņa ceļš aizveda līdz pat Holivudai, kur Anšlavs Eglītis darbojās kā kino žurnālists un tikās ar tā laika kino zvaigznēm.

Veidojot ekspozīciju par rakstnieka personību un daiļradi, izveidota arī interaktīva grāmata, kura dod iespēju apmeklētājiem "sarunāties" ar Anšlavu Eglīti. 3. stāvā, nelielajā viesistabā, izveidota Anšlava lasītava, kurā ir apkopota gandrīz visa rakstnieka daiļrade.

Telpa ir veidota kā grāmata – stāsts bez robežām, pilns humora, neraugoties uz grūtībām, meklējot savu pašizpausmes ceļu. Ekspozīcijas dizaina pamatā izmantots "Bauhaus" mākslas virziens. Pētot un iepazīstot Anšlava Eglīša personību, veidojot ekspozīcijas dizaina konceptu neviens cits virziens nebija tik tuvs un atbilstošs, kā "Bauhaus" – nebaidīties no visa jaunā, spēt paraudzīties uz lietām no cita skatu punkta, eksperimentēt un būt "jaunajam cilvēkam" saskan gan ar Anšlava Eglīša personību, gan "Bauhaus" garu, kuri veidojušies vienlaicīgi.

Mijiedarbībā ar ekspozīcijas saturu - Anšlava biogrāfiju - skolēni tiks rosināti domāt par dzīvē svarīgiem jautājumiem – ko var panākt ar neatlaidību un uzdrīkstēšanos, cik nozīmīgi ir nepazaudēt sevi plašajā pasaulē un spēt paraudzīties uz lietām no citu skatu punkta.

Nodarbības noslēgumā rakstnieka viesistabā skolēni pārrunās Anšlava Eglīša trīs dzīves posmus – bērnību, jaunību un svešumu, tādejādi veicinot diskusiju par notikumiem, kas bija kā pagrieziena punkti rakstnieka dzīvē un izvēlēs.

Kontaktinformācija

E-pasts: anslavs@sigulda.lv, tālr.: 26752873

https://anslavseglitis.lv/