Šeit skatāmi Latvijas Nacionālā kultūras centra un Latvijas Amatierteātru asociācijas rīkotā semināru-diskusiju cikla "Šodienas iespējas amatierteātru darbā" notikušo tiešsaistes (Zoom) pasākumu video ieraksti. Informācija tiks papildināta ar nākamo semināru video ierakstiem.

26.07.2021

Semināra tēmas:
1."Lugas izvēle. Ieskats režisora lugas analīzē". Nodarbību vada Mg. art., Jūrmalas teātra mākslinieciskais vadītājs un režisors Imants Jaunzems
2."Konflikts dramaturģijā. Īss ieskats teorijā un vēsturē". Nodarbību vada teātra zinātniece un kritiķe, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore Līga Ulberte

24.03.2021

Semināra darba kārtībā:
1. "Vides teātris kā iespēja iziet ārpus pierastās skatuves". Diskusijā piedalās režisors, pedagogs Viktors Jansons, režisors un aktieris Jons Buziļausks/Jonas Buziliauskas, Lietuva (diskusija krievu valodā), kā arī biedrības “Latvijas performances mākslas centrs” pārstāve Laura Feldberga.
2. "Galvenie aspekti, veidojot kolektīvos kopdarbus videi pielāgotās izrādēs". Piedalās režisori, dramaturgi Sandija Santa un Edgars Niklasons.

24.02.2021

Semināra darba kārtībā:
1. “Viena aktiera teātris – stāvizrāde. Stand-up komēdiju pieredze Latvijā. Žanra plusi un mīnusi”. Diskusijā piedalās režisors un pedagogs Juris Rijnieks, “Stand up” un Latvijas televīzijas personība Jānis Skutelis, multimākslinieks un TV projekta “Lielie muļķi” autors Roberts Gobziņš.
2. “Attālinātais darba process amatierteātros”. Diskusijā piedalās VEF teātra režisors Agris Krūmiņš, Ieva Brinkmane no Sirsnīgā Briseles latviešu teātra, kā arī TTT teātra režisors, LATA valdes loceklis Oskars Kļava.

20.01.2021.

Semināra darba kārtībā: 
1.“Mītiņu platforma”, lektors Ingmārs Čaklais; diskusijā piedalās diasporas režisori.
2.“Kas ir raidlugas, un kā pie tām strādāt”; radiorežisori Andrejs Migla un Māra Eglīte.
3.“Monoizrādes”, režisors, aktieris, Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins; režisori Kristīne Klētniece-Sika un Mārtiņš Kalita.