Datums 10. jūnijs, 2023
Laiks15.30–17.00
Vieta Cēsu pils parks
lasāmskapis

Kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma" 10. jūnijā plkst. 15.30 aicina uz diskusiju "Kultūra, kur tu esi?" sarunu festivāla LAMPA Reģionu skatuvē Cēsu pils parkā.

Sabiedrībā joprojām pastāv uzskats, ka "īstā kultūra" atrodas tikai Rīgā un pāris citās lielākajās pilsētās. Kultūras pieredzes ģeogrāfiju savā ziņā paplašināja tieši Covid-19 laiks, kad digitālā formātā skolēni varēja viesoties tuvākos un tālākos muzejos, koncertzālēs, teātros ārpus savas dzīvesvietas, pieredzot kultūru alternatīvi, bet ne mazāk kvalitatīvi.

Neskatoties uz gūto pieredzi, daudzu pedagogu izpratne, izvēloties kultūras norises klātienē, joprojām vērsta tikai Rīgas virzienā, savukārt, rīdzinieki ir pieraduši, ka viss ir blakus. Arī šā brīža ekonomiskā situācija un inflācija visās nozarēs liek pedagogiem izvēlēties lielākoties tuvējā apkārtnē esošās un finansiāli pieejamākās kultūras norises.

Programma "Latvijas skolas soma" vēlas mainīt šo situāciju, lai visi bērni un jaunieši iepazītu Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes ikvienā Latvijas pilsētā un novadā.

Taču, cik aktīvi reģionālās kultūras vietas stāsta par saviem dārgumiem un aicina pie sevis apmeklētājus no citiem novadiem? Kā tiek izceltas dažādu kultūras institūciju īpašās vērtības un unikālais saturs? Kas jādara skolotājiem, kultūras nozares profesionāļiem un valstij kopumā, lai notiktu daudzveidīgas Latvijas kultūras iepazīšana?

Piedalīsies

Aiva Juhnevica, Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja.

Anda Laķe, Latvijas Kultūras akadēmijas prorektore zinātniskajā darbā un Kultūras un mākslu institūta vadītāja, profesore, socioloģijas doktore (dr.sc.soc.) un vadošā pētniece.

Daiga Rudzīte, Limbažu vidusskolas direktora vietniece, audzināšanas darba metodiķe, programmas "Latvijas skolas soma" koordinatore skolā

Kaspars Vanags, mākslas kurators un teorētiķis, Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzeja direktors.

Diāna Zirniņa, Latgales vēstniecības GORS vadītāja un SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” valdes locekle.

Vadīs 

Toms Treibergs, TVNET Kultūra redaktors, dzejnieks un literatūras projektu koordinators.

Rīko

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” un Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Plašāk: https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/2112

Sarunu festivāla LAMPA pasākumos notiks fotografēšana un filmēšana un iegūtie attēli tiks izmantoti publicitātes un sabiedrības informēšanas vajadzībām, izvietojot tos festivāla LAMPA un programmas "Latvijas skolas soma" interneta vietnēs. Plašāk par datu aizsardzību sarunu festivālā LAMPA: https://festivalslampa.lv/lv/festivals/datu-aizsardziba