Nemateriālais kultūras mantojums
foto

2022. gada janvārī Latvijas Nacionālais kultūras centrs izsludināja šī gada pieteikumu pieņemšanu Nacionālajam nemateriālā kultūras mantojuma (NKM) sarakstam. Ikviens aicināts sarakstam pieteikt elementus, kas uzskatāmi par valsts aizsargājamu nemateriālā kultūras mantojuma vērtību, un kuru iekļaušanai sarakstā ir plašs attiecīgās kopienas atbalsts un līdzdalība. 2022. gadā pieteikumus iespējams iesniegt līdz 12. jūnijam.

Iesniegt pieteikumu, kā arī iegūt papildu informāciju par pieteikuma sagatavošanu iespējams nemateriālā kultūras mantojuma tīmekļvietnē www.nematerialakultura.lv. Tīmekļvietnē var iepazīties ar visām 30 Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā jau iekļautajām vērtībām, kā arī skatīt nozares dokumentus. Tās saturs tiek regulāri papildināts ar aktuālo informāciju NKM aizsardzības un attīstības jomā.

Latvijas Nacionālā kultūras centra nemateriālā kultūras mantojuma eksperte Gita Lancere uzsver: “Mēs esam stipri, ja mums ir stipras saknes – ģimenes, dzimtas, kopienas, tautas mantojumā sakņotas. Piesakot savu mantojumu Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam, tiek sperts pirmais solis šī mantojuma saglabāšanā nākamajām paaudzēm.

Pieteikumus izvērtēs Nemateriālā kultūras mantojuma padome, pieaicinot ekspertus.