Latvijas skolas soma
Nacionālā teātra ekskursija
TIEŠRAIDE: "Latvijas skolas soma" forums

2022. gada 17. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī notiks programmas "Latvijas skolas soma" forums, kurā skolotāji, kā arī programmas koordinatori pašvaldībās un skolās satiksies klātienē, lai turpinātu iepazīt Latvijas kultūru, dalītos pieredzē un iedvesmotos tālākajam darbam. Programmas komanda iepazīstinās ar aktualitātēm, dažādu kultūras nozaru pārstāvji vēstīs par savas nozares specifiku un nozīmi daudzveidīgajā kultūras izpausmju klāstā, savukārt skolotāji dalīsies pieredzes stāstos par programmas sniegto iespēju izmantošanu savā darbā.

Programmas “Latvijas skolas soma” vadītāja Aija Tūna stāsta: "Pasaulē tik daudz kas mainījies, kopš iepriekšējo reizi klātienē tikāmies 2019. gadā Latvijas Nacionālajā operā un baletā, taču kultūra nemainīgi bijusi tā, kas palīdzējusi cilvēkiem gan rast prieku un mierinājumu pandēmijas radītajā izolācijā gan atrast veidu, kā runāt ar bērniem un jauniešiem tepat netālu notiekošā kara apstākļos, ieliekot notiekošo plašākā kontekstā.  Šī klātienes tikšanās iecerēta ne vien kā iespēja paplašināt zināšanas par kultūras daudzveidību un dalīties pieredzē par programmas norisi klases, skolas un pašvaldības līmenī, bet arī kā paldies par programmai veltīto darbu un rūpēm. Esam pateicīgi, ka varam turpināt iepazīt skaistākās mūsu valsts kultūras institūcijas un tikties Latvijas Nacionālajā teātrī, kas kopš programmas uzsākšanas bijis aktīvs un radošs sadarbības partneris. No projekta "Latvijas skolas soma" kļuvusi par pastāvīgu programmu, tāpēc forumā kopīgi domāsim, kā izmantot valsts radīto iespēju un piešķirto finansējumu maksimāli efektīvi un jēgpilni."

Forumā klātesošos uzrunās Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba un Valsts izglītības satura centra vadītāja Liene Voroņenko.

Lai nostiprinātu izpratni par kultūras nozaru daudzveidību programmas "Latvijas skolas soma" saturā un to potenciālu mācību un audzināšanas darbā, forumā aicināti uzstāties dažādu kultūras nozaru eksperti. Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Kultūras un mākslu institūta zinātniskā asistente, lektore, kritiķe, Rīgas Starptautiskā kinofestivāla kuratore Dārta Ceriņa runās par kino kā izglītības procesu, dizaina biroja H2E dibinātāja, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Ingūna Elere vēstīs par dizaina nozari un tā lomu demokrātijā, par pārmaiņām muzeju nozarē stāstīs pētniece, LKA maģistra programmas 'Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija" direktore, Latvijas Muzeju biedrības valdes locekle Elīna Vikmane, par cirka nozari Latvijas kultūrtelpā runās VSIA "Rīgas cirks" valdes locekle Māra Pāvula, savukārt uz teātri kā starpdisciplināru mākslu aicinās paskatīties Latvijas Nacionālā teātra mākslinieciskais vadītājs Elmārs Seņkovs.

Savā pieredzē, īstenojot programmu "Latvijas skolas soma", dalīsies Valmieras tehnikuma direktores vietniece kultūrizglītības un personības attīstības jomā Vita Zeibote, Rīgas 85. pamatskolas vēstures skolotāja Ligita Straube un Rīgas Purvciema vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Gita Pohevica.

Dienas noslēgumā foruma dalībniekus ar īpašu muzikālu sveicienu "Dziesmas zem zaļā jumta" iepriecinās Latvijas Nacionālā teātra mākslinieki.

Forums būs skatāms arī tiešraidē Latvijas Nacionālā kultūras centra mājaslapā, programmas "Latvijas skolas soma" Facebook lapā un YouTube kanālā, kā arī Latvijas Sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.

Pieteikšanās forumam noslēgusies.

Papildu informācija

Inga Bika
Programmas “Latvijas skolas soma”
eksperte komunikācijas jautājumos 
E-pasts: Inga.Bika@lnkc.gov.lv 
Tālr.: (+371) 26443166

https://www.latvijasskolassoma.lv/
https://www.facebook.com/latvijasskolassoma
https://www.instagram.com/latvijasskolassoma/