Kultūrizglītība
foto

2022. gada 24. un 25. martā PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola "SAULES SKOLA" norisinājās Valsts konkurss Latvijas profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem. Konkursā piedalījās četrdesmit trīs audzēkņi, kuri profesiju apgūst Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestādēs.

Šī gada Valsts konkursa tēma – vides dizains, iedvesmojoties no Lekorbizjē idejām par modulāro proporciju sistēmu un tās izmantojot konkursa uzdevumos vides dizaina problēmu risināšanā. Konkursa pirmajā kārtā jaunieši veica doto uzdevumu veidoja telpisku elementu sistēmas objektus, mēbeļu sistēmas vai mājokļus, savus projektus prezentējot izstādē.

Konkursa otrās kārtas uzdevums bija saistīts ar vides projektu veidošanu Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas "SAULES SKOLA" ārtelpai un skolas radošajai  gaisotnei. Konkursa dalībniekiem bija jāizstrādā mets telpiskam vides objektam, kas rada asociācijas ar  konkursa tēmām – SAULE, UPE, VĒJŠ. Papildus nosacījumi, izstrādājot projektus, bija piedāvāt  risinājumus, kas ir videi draudzīgi, nodrošina materiālu ekonomisku izlietojumu un vides ilgtspējību.

Visi konkursa darbi – telpiskie modeļi, maketi un vizualizācijas tiks izstādīti skolas telpās un šī izstāde būs būs apskatāma līdz 2022. gada 18.aprīlim.

Konkursu vērtēja žūrija – arhitekti Andris Kronbergs, Linda Krūmiņa, Ilze Ratniece, Dina Suhanova, dizaina eksperte Barbara Ābele. Arhitekte Linda Krūmiņa (MADE arhitekti), komentējot konkursu, pauž viedokli, ka "piedalīšanās šādos konkursos audzēkņiem dod labu pieredzi turpmākajos studiju darbos un arī nākotnes profesionālajā praksē, kur nemitīgi notiek savu darbu prezentēšana, piedalīšanās konkursos un sarunas ar pasūtītāju."

Latvijas Nacionālais kultūras centrs sveic konkursa laureātus – audzēkņus no izglītības iestādēm – PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola "Saules skola", PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola', Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Ogres tehnikuma,  Rīgas Celtniecības koledžas, Daugavpils Būvniecības tehnikuma.

REZULTĀTI 

Valsts konkursu mākslas un dizaina jomā katru gadu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar partneriem, izglītības iestādēm.Tas dod iespēju gan vērtēt topošo Latvijas dizaineru radošumu, prasmes un sasniegumus un vienlaikus tā ir pieredzes apmaiņa un svētki visiem jaunajiem dizaineriem un arī viņu pedagogiem.

Foto - Aivars Bulis