Latviešu vēsturiskās zemes
attēls

Noslēdzies konkurss „Latviešu vēsturisko zemju vizuālās identitātes izstrāde”. Konkursā uzvarējis Māra Upenieka latviešu vēsturisko zemju vizuālās identitātes piedāvājums.

Kopā tika saņemti 13 pieteikumi, no kuriem žūrija par labāko atzina Māra Upenieka piedāvājumu. “Vizuālās identitātes pamatā ir vairogs, kā simbols latviešu dzīvesgribai – drošai un stiprai, sargājot mūsu pagātni un nodrošinot nākotni. Vairogs ir heraldikā viens no visplašāk izmantotajiem simboliem, kas redzams arī visu Latvijas vēsturisko novadu ģerboņu pamatā.”

Žūrijas sastāvā bija LNKC Vēsturisko zemju un nemateriālā kultūras mantojuma nodaļas vadītāja Jana Vērdiņa, LNKC Kultūrizglītības nodaļas Vizuālās mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča, LNKC mārketinga vadītāja Evelīna Vanaga, Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale un Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas vadītāja Maija Rozenfelde.

Lai piedalītos konkursā, līdz šī gada 12. decembrim jebkura fiziska vai juridiska persona varēja iesniegt savu vizuālās identitātes piedāvājumu. LNKC veidota komisija izvērtēja latviešu vēsturisko zemju logotipa praktisko pielietojamību dažādos formātos un pielāgojamību dažādām vajadzībām, identitātes vēstījumu, kā arī logotipa uztveramību un skaidrību.

Konkursa uzvarētājs saņems naudas balvu 3500 EUR apmērā, un LNKC ar uzvarētāju slēgs vienošanos par latviešu vēsturisko zemju vizuālās identitātes izstrādi.

Latviešu vēsturisko zemju logo un rokasgrāmata.