Konkursa laureātu apbalvošana Nacionālajā Botāniskajā dārzā

Ceturtdien, 11. aprīlī, Nacionālajā botāniskajā dārzā, Salaspilī, norisinājās Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotā konkursa “Mantojums” laureātu, mākslas un dizaina skolu audzēkņu, apbalvošanas pasākums.

Konkursā kopumā piedalījās 140 audzēkņi no 17 Latvijas mākslas skolām. Viņu uzdevums bija apzināt savu kultūras mantojumu – iepazīt tradicionālās rotaļlietas un spēles, ar kādām spēlējušies bērni Latvijā. Konkursa dalībnieki tika rosināti gan pētīt, gan izgatavot rotaļlietu vai spēli, izmantojot tradicionālās prasmes – kokapstrādi, pīšanu, adīšanu, aušanu, šūšanu, veidošanu,  kā arī dokumentēt izpētes un jaunrades procesu.

Konkurss rosinājis pētīt ne vien spēļlietu veidolu, bet arī stāstus par to izcelsmi, projektā netieši iesaistoties arī ģimenes locekļiem, novada iedzīvotājiem, muzeju darbiniekiem un amatniekiem.

2024. gada konkursa “Mantojums” laureātu sarakstu iespējams skatīt ŠEIT.

Apbalvošanas pasākuma dalībnieki izmantoja iespēju apmeklēt botāniskā dārza Oranžēriju un paviesoties nesen atklātajā vides izglītības centrā “Botania”, kur var izzināt visu, kas saistīts ar augiem un vidi taustāmos eksponātos, interaktīvos stendos, digitālās spēlēs un virtuālās realitātes pieredzēs.

Pasākuma fotogaleriju skatīt ŠEIT

Latvijas Nacionālais kultūras centrs konkursu tradicionālā mantojuma apzināšanai mākslas un dizaina skolu audzēkņu auditorijai organizē regulāri. Ik gadu mainās konkursa uzdevumi, taču konkursa ideja – apzināt tautas kultūras mantojumu un apliecināt tā dzīvotspēju – paliek nemainīga.