Kultūras centri
foto

Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un domnīcu “CultureLab” šī gada nogalē rīkoja reģionālo semināru ciklu “Tehnoloģijas. Inovācijas. Līdzdalība” ar mērķi veicināt Latvijas kultūras organizāciju vadītāju un kultūras projektu attīstītāju profesionālo izaugsmi un sadarbību, sekojot līdz jaunākajām nozares aktualitātēm.

Pirmais seminārs Cēsu Kosmosa izziņas centrā bija veltīts tehnoloģiju ietekmei kultūras projektu veidošanā, labāk izprotot mākslīgā intelekta  un multimediju stāstniecības iespējas. Otrais seminārs Liepājas jaunajā kultūrvietā Pegaza pagalms sadarbībā ar “Nodibinājumu Liepāja 2027” bija veltīts risinājumu meklēšanai kopienu iesaistei kultūrvides veidošanā.

Noslēdzošais seminārs norisinājās Dziesmu svētku telpā Mežaparka Lielajā estrādē, dalībniekiem iepazīstoties ar jauno ekspozīciju un piedaloties aktīvā idejošanas sesijā inovāciju ekspertes Elīnas Miķelsones vadībā. Semināru laikā varēja iepazīt inovatīvu rīcību piemērus dažādos Latvijas reģionos.

Semināros piedalījās vairāk kā 60 dalībnieki no visiem Latvijas reģioniem. Dalībnieki atzina, ka šāda veida izglītojošie pasākumi ir ļoti iedvesmojoši un noderīgi tālākā darbā gan dēļ jauniegūtām zināšanām par jaunākajām tendencēm kultūras nozarē, gan dēļ savstarpējās tīklošanās iespējām.

Semināri Kultūras ministrijas finansētās mācību programmas “Latvijas Kultūras vēstnieki” ietvaros tiks rīkoti arī nākamajā gadā, un tajos aicināti piedalīties visi interesenti, kas vēlas veidot pozitīvas pārmaiņas vietējā sabiedrībā caur kultūras un mākslas aktivitātēm. Latvijas kultūras vēstnieku sadarbības tīkls Latvijas Nacionālā kultūras centra vadībā sākotnēji tika izveidots 2012.gadā, un šobrīd tajā darbojās jau vairāk kā 300 entuziasti – vietējo kopienu kultūras līderi no visas Latvijas.