Kori
Baltijas jūras koru konkurss

No 20. līdz 22. septembrim Jūrmalā notiks 7. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss, kurā šogad dalību izcīnījuši desmit kori no astoņām pasaules valstīm - Filipīnām, Spānijas, Čehijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas un Latvijas.

Par Grand Prix ieguvēja titulu un iespēju iekļūt kormūzikas konkursa Eiropas Grand Prix finālā sacentīsies jauktie kori: “Imusicapella” no Filipīnām, “Oñatiko Ganbara Abesbatza” no Spānijas, “Moraviachor” no Čehijas, “Carl Johan Chamber Choir” no Zviedrijas, “Ahjo Ensemble” no Somijas, kā arī divi pašmāju kolektīvi - Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla” un Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus”. Konkursā piedalīsies divi sieviešu kori: “Viva” no Lietuvas un “Vino Ensemble” no Somijas, bet vīru korus pārstāvēs Igaunijas Nacionālās operas vīru koris.

Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss ir ikgadējs kormūzikas notikums, kas kopš 2016. gada notiek Jūrmalā. Katru gadu septembra otrajā pusē Dzintaru koncertzālē pulcējas vairāki simti amatieru koru dziedātāji un kormūzikas atbalstītāji no dažādām pasaules valstīm. Tāpat konkursa norisei iespējams sekot līdzi arī TV24 un Facebook Live tiešraidēs. Konkursa dalībnieki sacenšas gan obligātās, gan izvēles programmas pusfināla kategorijās, kā arī Grand Prix finālā. Šī gada obligātās programmas jaundarbu radījis latviešu komponists Georgs Pelēcis. Koru sniegumu konkursā vērtē profesionāla un starptautiska žūrija.

Šī gada konkurss būs īpašs ar to, ka, sākot ar 2024. gadu, Latvija ir viena no pasaulē prestižākā kormūzikas konkursa European Grand Prix for Choral Singing (EGP) dalībvalstīm. Tas nozīmē, ka šī gada konkursa Grand Prix titula ieguvējs iegūs tiesības piedalīties EGP finālā 2025. gadā, sacenšoties ar pārējo piecu EGP posmu uzvarētājiem, starp kuriem tiks noskaidrots pasaules labākais amatieru koris.

“Šis gads būs ļoti īpašs gan mums kā konkursa organizatoriem, gan visiem konkursa dalībniekiem, jo pirmo reizi esam viens no kormūzikas Eiropas Grand Prix posmiem. Mēs ceram, ka iekļūšana šajā koru konkursu elitē uz Latviju kā koru lielvalsti turpinās vilināt labākos koru kolektīvus no visas pasaules, piedāvājot arī konkursa klausītājiem visaugstākā līmeņa kormūzikas sniegumu, kādu vien spēj piedāvāt amatieru kori”, tā konkursa mākslinieciskais vadītājs, diriģents Jānis Ozols.        

Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe: “Mums ir liels gods uzņemt starptautiska mēroga kormūzikas notikumu, kas šogad Jūrmalā norisinās jau jaunā pakāpē, konkursa dalībniekiem uz Dzintaru koncertzāles skatuves izcīnot prestižo iespēju piedalīties Eiropas lielās balvas finālā. Mēs lepojamies, ka Jūrmala ir kļuvusi par mājvietu konkursam, kas kūrortpilsētā pulcēs kormūzikas cienītājus no daudzām valstīm un nesīs pasaulē Jūrmalas un Latvijas vārdu. Esmu pārliecināta, ka sadarbībā ar konkursa māksliniecisko vadītāju Jāni Ozolu un rīkotāju komandu Jūrmalā tiks nodrošināta gan augstvērtīga konkursa norise, gan arī patīkama pieredze un neaizmirstami mirkļi konkursa dalībniekiem un apmeklētājiem.”

Tristan Ignacio, Filipīnu kora “Imusicapella” diriģents: “Mēs izvēlējāmies piedalīties šajā konkursā tā augstā līmeņa dēļ. Vairāku gadu garumā esmu sekojis līdzi konkursa komunikācijai sociālajos medijos un tur redzētais mani pārliecināja, ka šis ir profesionāli organizēts starptautisks koru konkurss, kurā katru gadu piedalās tikai augsta kalibra kori. Kopš 2003. gada ik pēc 2 līdz 4 gadiem “Imusicapella” dodas koncerttūrē pa Eiropu, taču nekad vēl neesam bijuši Latvijā. Tāpēc šī ir ļoti laba iespēja, lai apmeklētu Latviju, piedzīvotu tās kultūru, apskatītu skaistas vietas un satiktu cilvēkus, kuros mīt tāda pati aizrautība pret kormūziku kā mums.“

Konkursu atbalsta Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Konkursa programma:

20. septembrī 19.00 Atklāšanas koncerts Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā;

21. septembrī 11.00 Obligātās programmas konkursa pusfināls Dzintaru koncertzālē;

21. septembrī 16.00 Izvēles programmas konkursa pusfināls Dzintaru koncertzālē;

22. septembrī 11.00 Grand Prix fināls, Noslēguma koncerts ar īpašajiem viesiem un konkursa uzvarētāju apbalvošana Dzintaru koncertzālē.

 

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Informācija par konkursu pieejama:

www.balticchoir.com

Facebook: https://www.facebook.com/BalticSeaChoirCompetition

YouTube: IBSCC | International Baltic Sea Choir Competition

Instagram: https://www.instagram.com/balticchoir/