Profesionālās pilnveides kursi mazākumtautību māksliniecisko kolektīvu vadītājiem un dalībniekiem
Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju rīko profesionālās pilnveides kursus mazākumtautību māksliniecisko kolektīvu vadītājiem, dalībniekiem un citiem interesentiem “Gatavošanās kārtējiem Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem” 2019. gada 16. janvārī Vangažu Kultūras namā, Vangažos, Gaujas ielā 12.
PROGRAMMA
Nodarbību valodas – latviešu un krievu valoda. Šajā kursā liels uzsvars tiek likts tieši uz ukraiņu tradicionālo kultūru, tomēr aicinām arī citu tautību pārstāvjus piedalīties, jo iegūtās zināšanas būs ļoti vērtīgas.
Pilnveides kursu sāksim ar Latvijas Nacionālā Kultūras centra direktores Signes Pujātes uzrunu, pēc kuras režisors Juris Jonelis pastāstīs-izvērtēs to, kā mums kopīgi izdevās īstenot Mazākumtautību programmu šīs vasaras lielajos Dziesmu un Deju svētkos. Būsiet aicināti izteikt arī savas domas par kopīgi paveikto.
Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece Ieva Tihovska iepazīstinās ar mazākumtautību folkloru un mūziku Latviešu folkloras krātuvē – lekcija būs gan teorētiska, gan praktiska.
Sadarbībā ar Vangažu Ukraiņu biedrību un Ukraiņu mazākumtautību kolektīviem, īpaši ar Lienes Nesterovičas palīdzību ir izdevies piesaistīt divas viesprofesores no Ukrainas.
Ukraiņu tautas tērpu meistare, restauratore, kolekcionāre Maija Ernsta vadīs lekciju par ukraiņu autentiskajiem tērpiem, kur un kad konkrēto tērpu ļaudis nēsājuši, kā arī demonstrēs līdzpaņemtos kostīmus. M.ernstai pieder ievērojama ukraiņu tautas tērpu kolekcija, kurā ir tērpi no dažādiem Ukrainas reģioniem. Pamatā tie ir svētku tērpi, jo tos ļaudis ļoti glabājuši un spējuši nodot no paaudzes paaudzei. Eksponāti pamatā ir no 19.gs beigām līdz 20.gs., tie nāk no dažādiem reģioniem - Lejas-Vidus Polisjas, Vidus-Rietumu Podiljas, Bukovinas u.c.
Etnomuzikoloģe, pedagoģe, ukraiņu folkloras ansambļa “Drevo” soliste Ganna Koropničenko vadīs lekciju-meistarklasi “Ukrainas autentiskās dziedāšanas specifika dažādos reģionos” (būs praktiska dziedāšana visiem kopā Gannas vadībā). Ganna ir ukraiņu folkloras pasniedzēja vairākās augstākās mācību iestādēs Kijevā. Aktīvi darbojas gan kā zinātniece, gan kā izpildītāja un pedagogs. Piedalījusies vairākās folkloras ekspedīcijās gan Ukrainā, gan Polijā un Slovākijā, kā arī ir daudzu Ukrainas un starptautisko zinātnisko konferenču un nozīmīgu folkloras festivālu dalībniece un veidotāja.
Dienas beigās visi kursa dalībnieki saņems LNKC apliecības par apmācību apguvi.
Aicinām visus interesentus pieteikties, rakstot Kristīnei Freibergai uz e-pastu [Šī e-pasta adrese ir aizsargāta. Lai apskatītu to, lūdzu ieslēdziet javascriptu]
, minot vārdu, uzvārdu un pārstāvēto institūciju/kolektīvu līdz 2019.gada 7.janvārim.