Dziesmu un deju svētki 2013
XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki
XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notika no 2013. gada 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētkos piedalījās 40 000 dalībnieku - kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, t.sk. 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (57) un ārvalstīm (28).

Svētku programma
XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku programma
XXV Nationwide Latvian Song and XV Dance Celebration events
Dziesmu un deju svētku tradīcija Latvijā ir nepārtraukts radošā darba process, kurā sadarbojas tautas mākslas kolektīvi, profesionālie mākslinieki un tradicionālās kultūras lietpratēji. Atšķirībā no mūsu kaimiņvalstīm – Igaunijas un Lietuvas – Latvijā Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki gadu gaitā ir kļuvuši par Latvijas nacionālās kultūras un nācijas identitātes svinībām. Šo svētku laikā gan katrs Latvijas novads, gan katrs mākslas žanrs demonstrē savus sasniegumus, dodot iespēju mūsu iedzīvotājiem un viesiem iepazīt un baudīt Latvijas kultūras daudzveidīgās izpausmes. Pēc savas misijas Dziesmu un deju svētki ir kļuvuši par sava veida Latvijas nācijas svētceļojumu, kurā dodas lieli un mazi no visām Latvijas malām, kā arī no ārvalstīm. Svētki ir kļuvuši par spēcīgu mūsu tautas kopā saucēju un saliedētāju. Latvijas kā nacionālas valsts izaugsmes ceļā 2013.gada svētkiem būs īpaša loma – tie ieskandinās Latvijas ceļu uz tās neatkarības simtgades svinībām 2018.gadā, kad nozīmīgo svētku gaisotnē notiks nākamie dziesmu un deju svētki.
2013.gada svētku atslēgas vārds bija „Līgo – lai top!”. Līgo - latviešu tautas identitātes un kultūras tapšanas vēsturē un tradīcijā ir viens no nozīmīgajiem dzīvajiem simboliem. Līgo ir pārtapšanas, garīgas un fiziskas attīrīšanās, auglības un pats galvenais- gaismas (saules) pavadīšanas un sagaidīšanas rituāls. Apliecinājums, ka, sekojot dabas Saulgriežu ritam, šāda atdzimšana ir iespējama ne vien katra konkrēta cilvēka, bet veselas tautas dzīvē.
Svētkus vienojošie vārdi - GAISMA LĪGO LATVIJĀ!
Dziesmu un deju svētku likums
XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku identitāte
Koru nozare
Noslēguma koncerta repertuārs
Noslēguma koncerta "Līgo - lai top!" koncepcija
Koru virsdiriģenti un Goda virsdiriģenti
Deju nozare
Deju lieluzveduma "Tēvu laipas" programma
Deju virsvadītāji un Goda virsvadītāji
Pūtēju orķestru nozare
Pūtēju orķestru Dižkoncerta "Novadu stāsti" repertuārs
Pūtēju orķestra Dižkoncerta "Novadu stāsti" koncepcija
Pūtēju orķestru virsdiriģenti un Goda virsdiriģenti
Tautas lietišķās mākslas nozare
Tautas lietišķās mākslas izstādes koncepcija
Folkloras nozare
Par Folkloras dienas koncepcijas konkursu
Amatierteātru nozare
Par amatierteātru darbību XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos
Svētku izvērtēšana
Informāciju par XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku izvērtēšanas konferenci „Dziesmu un deju svētki Latvijas simtgadei" skatīt ŠEIT
Daces Melbārdes prezentācija "Dziesmu un deju svētku Latvijā: biznesa projekts vai nācijas dvēsele"
Mārketinga praktiķu "Academia" pētījums par masu pasākumu ietekmi uz ekonomiku pārskats
Latvijas Kultūras akadēmijas asociētās profesores Andas Laķes vadībā veiktās Dziesmu un deju svētku (2013) dalībnieku aptaujas dati "Dziesmu un deju svētku saglabāšana un attīstība"
Latvijas Kultūras akadēmijas asociētās profesores Andas Laķes vadībā veiktās Dziesmu un deju svētku (2013) dalībnieku aptaujas kvantitatīvie dati
XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku rezultāti
Lai Dziesmu un deju svētku saglabāšanas un attīstības plānā 2014. - 2018. gadam tiktu iekļauti Dziesmu un deju svētku ilgtspējai nozīmīgi un kopīgi risināmi uzdevumi, LNKC laikā no 2014. gada 26. februāra līdz 26. martam organizēja reģionālos seminārus, aicinot tajos piedalīties pašvaldību pārstāvjus, Dziesmu un deju svētku koordinatorus, kultūras centru direktorus (vadītājus), virsvadītājus, virsdiriģentus, māksliniecisko kolektīvu vadītājus, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvjus.
REĢIONĀLO SEMINĀRU DALĪBNIEKU PRIEKŠLIKUMI:
Priekšlikumus no Valmieras semināra skatīt ŠEIT
LNKC Vokālo ansambļu konsultatīvās padomes priekšlikumus skatīt ŠEIT
Priekšlikumus no Kuldīgas semināra skatīt ŠEIT
Priekšlikumus no Daugavpils semināra skatīt ŠEIT
Priekšlikumus no Jelgavas semināra skatīt ŠEIT
Priekšlikumus no Rīgas semināra skatīt ŠEIT
Dziesmu un deju svētku saglabāšanas un attīstības plānā 2014. – 2018. gadam iekļaujamās aktivitātes, pamatojoties uz 2013. gada Dziesmu un deju svētku izvērtējumu, t.sk. vadlīniju izstrāde Kultūras centru un tautas mākslas kolektīvu darbībai skatīt ŠEIT
Dziesmu un deju svētku fotogrāfijas var apskatīt ŠEIT
Sekojiet Dziesmu un deju svētkiem:
www.dziesmusvetki.tv
www.draugiem.lv/dziesmusvetki
www.facebook.com/Dziesmusvetki
www.twitter.com/Dziesmu_svetki
www.youtube.com/user/dziesmusvetkiLV
Nākamie - XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks 2018.gada vasarā.