Sākas pieteikšanās profesionālās pilnveides kursiem "Latvijas kultūras vēstnieki 2019"
Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina Latvijas kultūrizglītības iestāžu, kultūras centru, muzeju, bibliotēku un nevalstisko organizāciju vadītājus un darbiniekus, kurus interesē sabiedriski nozīmīgu radošo projektu īstenošana savā pašvaldībā, piedalīties profesionālās pilnveides kursos "Latvijas kultūras vēstnieki 2019".
Kursi noritēs sešas dienas - 2019.gada 6.-7. novembrī un 20.-21.novembrī Līgatnē, 4. un 9.decembrī Rīgā, un to dalībnieki varēs apgūt dažādu kopienas kultūras iniciatīvu vadības aspektus, kā arī iespējas veidot jaunus kontaktus un dalīties pieredzē ar kolēģiem no visas Latvijas.
Galvenās kursu tēmas:
- kultūra, identitāte un vietrade;
- kultūras rosinātas pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā;
- kultūras līderība XXI gadsimtā;
- koprade un kultūras projektu īstenošana.
Vairāk par kursu programmu ŠEIT. Pieteikties dalībai kursos var, aizpildot ANKETU līdz 2019. gada 21. oktobrim.
NB! 25 interesentiem dalība kursos tiks nodrošināta bez maksas, pateicoties Kultūras ministrijas finansējumam. Dalībniekiem pašiem jānodrošina nokļūšana kursu norises vietās. No vienas organizācijas drīkst pieteikties tikai viens dalībnieks. Apstiprinājumu par dalību kursu programmā izvēlētie interesenti saņems līdz 2019. gada 28. oktobrim.
Papildus informācija: LNKC Sabiedrības līdzdalības projektu koordinatore Aiga Vasiļevska, [Šī e-pasta adrese ir aizsargāta. Lai apskatītu to, lūdzu ieslēdziet javascriptu]
, t. 67228985.
Latvijas kultūras vēstnieki ir ikgadēja apmācības programma, ko piedāvā Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar domnīcu “Culturelab” vietējo kultūras līderu izaugsmei, palīdzot izprast kultūras kā resursa nozīmību vietējās sabiedrības attīstībai. Kursu programma tiek rīkota jau sešus gadus, un to atzinīgi novērtējuši tās dalībnieki.
Kultūras vēstnieki sava novada vietējai sabiedrībai palīdz apzināties vietējo un nacionālo kultūru kā būtisku izaugsmes resursu, stiprina valsts piederības apziņu, veido izpratni par atvērtu kultūras identitāti un mobilizē pozitīvām pārmaiņām saliedētas sabiedrības veidošanā, veicinot izpratni par individuālo atbildību. Ar Latvijas kultūras vēstnieku veikto līdzšinējo darbu Latvijas reģionos var iepazīties, noskatoties biedrības “Sadarbības platforma” veidoto raidījumu ciklu “Latvijas Kultūras vēstnieki”.