Darbi un projekti
Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) rūpējas par amatiermākslas kustību Latvijā, un šī procesa rezultāti top redzami dažādos lielākos un mazākos notikumos. Mūsu darba nozīmīgākais pieturas punkts ir Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki - latviešu tautas kultūras kvintesence.
Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki
Dziesmu un deju svētku tradīcija ir nepārtraukts radošais process, kurā sadarbojas amatiermākslas kolektīvi, profesionālie mākslinieki un tradicionālās kultūras lietpratēji. Svētki ir kā parādes platforma piecu gadu gatavošanās ciklā, ļaujot katram Latvijas novadam un mākslas žanram izpausties visā krāšņumā un radot neaizmirstamu pārdzīvojumu ne tikai svētku apmeklētājiem, bet arī pašiem dalībniekiem.
2003. gadā latviešu dziesmu un svētku tradīciju UNESCO atzina par Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu.
Digitālie resursi:
LNKC veidots videoklips par 2018. gada Dziesmu un deju svētkiem apskatāms ŠEIT.
2018. gadā izdotā brošūra par dziesmusvētku tradīciju (angļu valodā, izdevējs Latvijas institūts)
Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālā kolekcija "Dziesmu svētku krātuve". Tajā apkopoti daudzveidīgi materiāli par Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku vēsturi un attīstību laikā no svētku pirmsākumiem 1873. gadā līdz pat mūsdienām.
Informācija par Dziesmu un deju svētkiem sociālo tīklu vietnēs Facebook un Instagram.
Festivāli un projekti:
Projekts "Katram savu tautastērpu"
Projekts "Satiec savu meistaru"
Starptautiskais folkloras festivāls "Baltica"
Starptautiskais tautas deju festivāls "Sudmaliņas"